Vývoj
služby

 

Od roku 1997 se aktivně zabývám IT technologiemi, zejména pak oblastí výroby internetových stránek. S počítači pracuji prakticky od dětství. Pamatuji PC-XT (086), jeden z prvních osobních počítačů. Pamatuji MS-DOS, první operační systém společnosti Microsoft, který se celý ovládal pomocí jednoho příkazového řádku. Tam jsem začal programovat v jazyce Basic. Za 20 let se toho hodně změnilo. Zejména počítače se zmenšili natolik, že je dnes prakticky nosíme v kapse. Už nemusíme blokovat telefonní linku a vytáčet poskytovatele internetového připojení, abychom si mohli zobrazit z Internetu nějakou informaci nebo přečíst email. Všechno je jinak. V podnikání je dnes internetová prezentace stejně běžná jako emailová schránka a to především proto, že internetové připojení, ať už na chytrém telefonu, tabletu nebo počítači je dostupné stále většímu okruhu lidí. V současné době je jich k Internetu v ČR připojeno již téměř 8 000 000.

Průlom nastal na přelomu tisíciletí. Rychle tehdy expandovaly nejen internetové, ale také mobilní technologie. V roce 2000 jsem spustil první verzi systému pro správu obsahu internetových stránek. V roce 2001 jsem úspěšně odmaturoval na IT oboru střední průmyslové školy v Opavě. Místo vysoké školy jsem se po mnoho dalších let spolu s několika kolegy zabýval vývojem internetových prezentací a aplikací a investoval mnoho času do vývoje vlastního redakčního systému. Zpočátku to dávalo smysl. Žádné stránky se neobjedou bez obsluhy nebo administrace, pomocí které se dá “publikovat on-line”, tedy během okamžiku. Vývoj internetových technologií šel ovšem rychle kupředu, a proto jsem postupem času došel k závěru, že je to boj s větrnými mlýny. V době, kdy většina mých spolužáků dokončovala studium na vysoké, dosahoval obrat mojí společnosti téměř 3 mil. Kč a kanceláře jsem provozoval v Praze, nedaleko Brna a také u Ostravy. Někteří z týmu, se kterými jsme měl možnost pracovat se vypracovali na experty v oboru, jiní zase vycítili příležitost v sociálních sítích a v tomto směru se vypracovali na světovou špičku. Pro mne ovšem webové stránky a jejich další vývoj zůstaly srdcovou záležitostí.

Díky úspěšnému rozvoji open source systémů se změnil náš pohled na problematiku internetové prezentace. Vývoj vlastní aplikace je vždy spojen s vysokými náklady, které musí uhradit klient. Na trhu se postupně objevili velmi výkonné CMS nebo-li publikační systémy, jejichž funkce bylo možné při tvorbě stránek využít. S takovým nástrojem se čas potřebný na výrobu stránek zkrátil a tím umožnil ceně za výrobu stránek postupně klesat. Omezené možnosti open source systémů však poptávku po zakázkové výrobě nesnížil. Navíc bylo potřeba pro obsluhu vyškoleného člověka, proto se i dnes celá výroba a náklady na provoz internetových stránek stává zejména časovou zátěží pro mnoho malých podnikatelů, živnostníků, spolků, družstev, neziskových organizací a soukromých osob.

Webhostingoví poskytovatelé si mnou ruce a výjimkou dodnes nejsou ceny za “omezený” měsíční hosting ve výši až 500 Kč měsíčně. U výrobců www stránek zase běžně vidíme případy, kdy servisní poplatky za správu stránek přesahují 1 000 Kč měsíčně. Objevili se také další možnosti. Hostingový poskytovatel nahraje na hosting svůj redakční systém nebo některý z nabízených open-source systémů s tím, že pak máte možnost si web sami tzv. “poskládat”. Stále to však neřeší problém, že tato činnost vyžaduje většinou mnoho hodin práce. Některé systémy mohou být i složitější na obsluhu a výsledek Vašeho snažení pak mohou být stránky, které jsou nevzhledné nebo se nesprávně zobrazují na různých typech zařízení. Takový “bonusový” hosting, který je v mnoha případech “medvědí službou” je pak zpoplatněn i několika stovkami měsíčně.

Vývoj, kterým jsme prošli nás dovedl k start-upu mistoproweb.cz. Jedná se o službu, která Vás zbaví všech starostí s webovými stránkami. Za necelých 11 Kč denně nabízíme neomezený zabezpečený webhosting, na který přeneseme stránky klienta, které následně zmodernizujeme nebo vytvoříme nové, tak aby byly 100% responzivní. Postaráme se o provoz s garancí 99,99% dostupnosti, nachystáme redakční systém k obsluze s manuálem a ještě uhradíme doménu při platbě na 24 měsíců. Po celou dobu zajistíme dohled a pravidelné aktualizace modulů systému.

Díky automatizaci digitálních procesů se sny stávají skutečností. V případě, že je dobře připravený obsah, postačí od objednávky ke spuštění nových stránek jen pár hodin. Většinou déle trvá přesměrování či změna DNS u domény. Přenos obsahu a ladění designu někdy zabere i více dnů, nicméně doladění webu už není dílem automatizace, ale lidských rukou. V této fázi výroby se nelze obejít bez dobrého grafika či kodéra a velmi sofistikovaných nástrojů a v tom je naše unikátní “know-how“. V případě zájmu o přesun www stránek ke službě mistoproweb.cz stačí vyplnit registrační formulář. Bližší informace o službě jsou také v seznamu nejčastějších otázek, detailní informace o výši paušálních a jiných poplatků pak v ceníku služeb. Neváhejte a zaregistrujte se ještě dnes! Prvních 30 dnů máte na vyzkoušení.

“Projekt je výjimečný také tím, že dává prostor lidem se zdravotním omezením. V případě dalšího rozvoje služby počítáme se zapojením a upřednostněním dalších znevýhodněných osob se zkušenostmi v IT.”